Snygga kläder för herrar som kräver lite större storlekar

I vår förening är alla välkomna, det är olika åldrar, olika kön och olika storlekar på alla medlemmar. Vi gör allt för att våra medlemmar ska trivas hos oss, från rätt belysning i lokalen, aktiviteter vi kan göra tillsammans till att vi kan rekommendera saker för dem om de behöver. Vi har ett par grabbar i vår förening som klagat att det finns ett så hemskt utbud av kläder för män i deras storlek. Kollar man in de allra flesta butiker i stan, med herrkläder, så är deras stora kläder, inte tillräckligt stora, eller så är det ”tält”, som inte är snygga någonstans! Självklart var vi tvungna att ta tag i detta och se om det inte fanns bra alternativ, åtminstone på nätet. Och vet ni vad, det gör det! En butik som heter Motley Denim har tagit fasta på detta med att det finns herrar som behöver stora kläder, som sitter snygg och som finns i stora storlekar.

Handla på nätet

Om du också är en man av lite större storlek och har behov av stora kläder eller xl kläder kan du också vända dig till Motley Denim. De finns på av motleydenim.fi. Här hittar ni underkläder, stora jeans, hoodies, herrskjortor så väl som jackor och träningskläder. Det finns även snygga accessoarer för män i denna butik på nätet. Alla män (och kvinnor för den delen med) ska kunna klä sig snyggt, trendigt och funktionellt. Sortimentet hos motleydenim.fi uppdateras ständigt och det kommer hela tiden in nya snygga xl kläder i olika modeller.